Poradnik GIODO - Krok po kroku

W związku z bardzo często pojawiającymi się pytaniami i wątpliwościami użytkowników sklepu internetowego dotyczącymi obowiązku rejestracji bazy danych klientów sklepu w rejestrze prowadzonym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (w skrócie GIODO), przygotowaliśmy ilustrowany poradnik opisujący krok po kroku sposób prawidłowego wypełnienia wniosku. Poradnik uwzględnia najnowsze zmiany w ustawie obowiązujące od dnia 1 stycznia 2015 roku, ogłoszone w Dzienniku Ustaw z 2014r. poz. 1662.

Wniosek GIODO - sekcja F18

W sekcji F18 wniosku wpisujemy adres e-mail administratora oraz wymieniamy ewentualne załączniki dołączone do wniosku (np. upoważnienie do zawierania umów prawnych w imieniu firmy w przypadku spółek wieloosobowych) i kolejno je wczytujemy.

Do wniosku NIE NALEŻY dołączać umów powierzenia danych ani wewnętrznych instrukcji zarządzania systemem informatycznym, polityki bezpieczeństwa itp. Dokumenty te przechowujemy w siedzibie firmy i okazujemy jedynie uprawnionym organom kontrolnym podczas przeprowadzania ewentualnej kontroli.

Wniosek GIODO - sekcja F18